Díky za naši pirátskou bublinu

Ač to původně vůbec nebylo v plánu a plnili jsme náš instagramový profil i tento web a facebook hlavně pro informaci kvůli kamarádům a rodině, kteří nám pomáhají, pomalu vás tu přibývá a dávno už se neznáme všichni osobně.

A máme na tuto naši bublinu fakt obrovské štěstí - jde totiž o bublinu slušnou, podporující, inteligentní. Vážíme si toho, moc!

Ani jsem to tady asi nepsala, ale před pár měsíci jsem byla nominována do (tento rok již proběhlé) soutěže Maminka roku v kategorii Maminka hrdinka. Trošku mě to šokovalo a nominaci jsem s díky a smíchem odmítla. Protože žádná hrdinka nejsem a moje účast by mi přišla značně napetřičná. Odmítla jsem i pozvání do jednoho podcastu a dalšího videa, protože jsem se styděla. Ale psát si tady s váma, to mi teď docela dává smysl a (ne)uvidíme, co čas přinese.

Někdo tady v těch instagramech a dalších může vidět terapeutický rozměr (který to pro mě bezesporu má), někdo neustále stěžování si na nepřízeň osudu, někdo ale i nějakou tu osvětu. Že svět není jen růžový a všichni nejsme stejní. Že to, co je pro jednoho samozřejmost, je pro druhého zbožné přání a nedosažitelná meta. A o to jde asi nejvíc. Protože tak to vždycky bylo a asi bude, jen jde o to, nakolik si tu jinakost kolem uvědomujeme.

Za poslední rok už se mi díky našemu bezokému profilu ozvalo docela dost rodičů, kterým jsme mohli poradit, sdílet s nimi naše specifické a tolik nepřenositelné zkušenosti. Často nám ale píšou i lidi z řad "obyčejných smrtelníků", kteří se o životě se zrakově postiženým dítětem chtějí dozvědět víc, protože jinde na ty informace prostě nenarazili. 

Vážíme si toho. A díky proto za všechny vaše sdílení, komentáře a zprávy. Díky za vás!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení