Proč máme doma chobotničku pro nedonošeňátka

25/2/2020// Háčkované chobotničky pro mě vždycky byly symbolem předčasně narozených dětí. Tolikrát jsem viděla různé výzvy, v rámci kterých dobrovolnice a dobrovolníci vyráběly tyto hračky, jejichž chapadýlka pomáhají minidětem v inkubátorech cítit se trošku víc jako u maminky a moc jsem si těch lidí vážila. Ale protože se ani jedno z našich dětí nenarodilo před termínem a byli v tu chvíli "tabulkoví", nenapadlo by mě, že i my budeme mít tuhle chobotnici doma.

A máme. David ji dostal na novorozenecké JIP, když tam byl sám. Když jsme se na něj jednou byli podívat zvenku přes okno i s jeho ségrou a ona viděla brášku za sklem, jak ho krmí cizí paní, a že ještě nejde s námi domů, plakala a volala na celý park, že chce Davídka mít u sebe . Byl to asi důležitý moment pro nás všechny, ale rvalo mi to srdce. Plakala tak moc, že sestřička otevřela ventilačku a tou škvírou jí podala onu chobotničku s tím, že ji má od brášky.

Je to skoro 10 měsíců a tříleté dítě si to pamatuje doteď a čas od času o tom mluví.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení